– Vi har ambisjoner om å ta Hobby Boat ut i Norden. Med Kellox og Erling Sande får vi en privateid aktør med lang erfaring, høy kompetanse og et sterkt distribusjonsapparat. Sammen skal vi videreutvikle Hobby Boat-merkevaren og skape vekst i de nordiske markedene, sier Jon Runar Harrison, daglig leder i Hobby Boat AS.
Som annengenerasjons eier og driver betegner han det nye kapittelet sammen med Peak Invest som en viktig milepæl.
Tung distribusjonsaktør på laget
Kellox og Erling Sande representerer til sammen en av Nordens største aktører innen distribusjon av fritidsbåter og utenbordsmotorer.
– Dette er en strategisk viktig satsing i et segment som er mindre konjunkturavhengig, og som passer svært godt inn i vårt langsiktige salg av motorer mellom 40 og 100 hk. Sammen med Hobby Boat skal vi videreutvikle merkevaren og modellene, og skape nye muligheter, sier Svein Helling, eier av Erling Sande og Kellox, samt administrerende direktør i Erling Sande.
Motorfordeling og nordisk ekspansjon
Hobby-båtene vil leveres med Suzuki utenbordsmotorer i Norge og Finland, og med Tohatsu utenbordsmotorer i Sverige og Danmark. Satsingen spisses i første omgang mot det norske markedet.
Avtalen er en del av en felles satsing for å videreutvikle distribusjonen og invitere både eksisterende og nye forhandlere til dialog. Målet er å etablere et sterkt nordisk forhandlernettverk som skal sikre høy tilgjengelighet, kompetanse og oppfølging i alle markeder, skriver Peak Invest.





















