Ta sterkere posisjon
I fjor høst inngikk Nimbus Group en kontrakt med Forsvarets materielldirektorat (FMV) for utvikling av en ny arbeidsbåt for Forsvaret i Sverige. Alukins helsveisede aluminiumsbåter er svært robuste og slitesterke, og interessen har økt etter avtalen med FMV.
"Grimstad Bådsenter ønsker å ta en posisjon i det norske proff- og fritidsmarkedet, og Alukin er et naturlig valg som en innovativ leverandør med høye kvalitetskrav. Vi selger allerede Nimbus-båter og ser frem til å styrke vårt samarbeid med Nimbus Group," sier Jon Terje Andersen, konsernsjef i Bådsenter-gruppen i Norge.
Nå et bredere publikum
Partnerskapet med Grimstad Bådsenter AS, en aktør med dype røtter i den norske båtbransjen og et sterkt nettverk, muliggjør forbedret distribusjon og support av Alukins båter i Sør-Norge og opp til Bergen. Dette samarbeidet gir oss muligheten til å nå nye kunder innen både fritid og kommersielt bruk. Ved å kombinere våre styrker kan vi tilby norske båtelskere høykvalitets, helsveisede aluminiumsbåter som forener innovasjon og funksjonalitet for et aktivt båtliv.
"Gjennom vårt samarbeid med Grimstad Bådsenter AS kan vi nå et bredere publikum og tilby enda bedre service og tilgjengelighet for våre norske kunder," sier Alukins Brand Manager Maria Nikula i Nimbus Group. "Dette partnerskapet vil styrke begge parter og skape merverdi for sluttkundene."
– Vi ser frem til en spennende fremtid der Alukins praktiske båtmodeller blir et naturlig valg for båtentusiaster over hele Norge.





















