– Delta er en spennende blanding av funksjon, design og ikke minst kvalitet. De er bygget for skandinaviske forhold og aktivt båtbruk. En kombinasjon av smarte løsninger og attraktiv design, forteller Marius Kragstad.
Kragstad AS ble etablert i 2005, og har siden den tid vært innom en rekke merker i det vi kan kalle premium-segmentet i det norske markedet. Dagens utvalg består av Boston Whaler, Chris-Craft, Beneteau og Delta. Marius mener nykommeren supplerer dagens utvalg godt.

– Dette er båter som ikke direkte konkurrerer, men de retter seg mot samme segment. Økt kapasitet gir oss rom for et nytt merke. Vi har brukt flere år på å snakke med Delta, og det har vært viktig for oss å bli godt kjent med hele organisasjonen. De er fantastiske mennesker hvor alle er lidenskapelig opptatt av hvordan båtene produseres ned til den minste detalj. Vi gleder oss til å formidle merket videre til det norske markedet. avslutter Marius.
Delta vil etter planen være å se på årets Sjøen for Alle sammen med et par andre modeller fra Kragstad AS.




















