Skrog basert på klassiker
Andreas Lind har etablert Coronet Boats AS der han selv er daglig leder og står bak konseptet og designet.
– Da tegningene av det ønskede designet utvendig og innvendig var klare, ble erfarne båtkonstruktører og prosjektledere koblet på for å modifisere skroget og sikre sjødyktighet og sjøegenskaper, samt vektbalansen i båten. I spissen som prosjektleder er Rickard Thorsson, som har tyve års erfaring fra blant annet Nimbus, Najad og Ryds, forteller Lind.
Som styreleder har han fått med seg Pål Thore Krosby, en erfaren seiler og forretningsmann.
Coronet 35 Suncruiser er basert på det opprinnelige 32-fots skroget fra Coronet, men modernisert, modifisert og forlenget med badeplattform.
Rettighetene til Coronet-navnet, historikken og produksjonen har i de siste årene tilhørt Wilders Plads Ejendomme A/S i København, men Lind og det nye selskapet har forhandlet seg frem til en avtale om overtakelsen av rettighetene.
Coronet 35 Suncruiser blir ikke overraskende en solbåt med fire kvadratmeter stor solseng akter, en solseng foran på dekk – og soveplasser og toalett under dekk. Båten blir 3,30 meter bred, og skal få en toppfart på over førti knop.

Produsert i Sverige
Den nye båten skal produseres i Sverige under ledelse av Harry Styf. Målet er i første fase å bygge femten båter i året avhengig av etterspørsel.
– Dette blir ikke en masseprodusert båt i en standardisert serieproduksjon, men en håndlaget, helskandinavisk båt, forklarer gründeren. Selskapet har planer om flere modeller etter hvert, men ønsker samtidig å fokusere på én modell av gangen og optimalisere denne.
Introduksjonspris for båt fullspekket av utstyr, og med Mercruiser 430 hk. er kr. 2 800 000,-.






















