Nå kommer Tohatsu med elmotorer

Tohatsu skal samarbeide med Ilmor Marine om en serie elmotorer. Først ut i serien blir en 6 kW utenbordsmotor.

Annonse

Ilmor skal være et anerkjent navn innen produksjon av maritime motorer, grunnlagt i 1984, og samarbeidet skal kombinere Tohatsus brede erfaring innen maritim utenbordsdrift og Ilmors nyskapende ingeniørferdigheter.

Den nye elektriske påhengeren tilbyr integrert tilt og trim, en rund touch-skjerm for systemstyring og flere varianter av stammelengder og propellvalg.

– Dette partnerskapet representerer en viktig milepæl i Tohatsu sin historie. Sammen tar vi fatt på en storsatsning for å introdusere en elektrisk utenbordsmotor som ikke bare oppfyller forventningene til våre lojale kunder, men også setter nye standarder for bransjen, forteller president for Tohatsu Corporation, Isami Hyuga.

Først ut er en 6 kW motor, som skal bli tilgjengelig i 2024, og neste år kommer en 4 kW. Sistnevnte skal være designet for å produsere liknende akselerasjon som en Tohatsu 8 hk.

Les mer om:

Prøv 2 utgaver gratis!

Få en smakebit av enda mer unikt stoff fra Båtens Verden!

Nå kan du lese de to siste utgavene – helt gratis!

Se tilbud