Springtime ved brygga i Drammen. Den klassiske Pettersson-konstruksjonen fra 1938 er igjen tilbake på vannet etter mange år på land.

Springtime ved brygga i Drammen. Den klassiske Pettersson-konstruksjonen fra 1938 er igjen tilbake på vannet etter mange år på land.

"Springtime" fra 1938 - En uvanlig Pettersson

Springtime skiller seg fra mange andre Pettersson-konstruksjoner. Skrog, overbygg og linjer gir et uttrykk som nesten kan minne om en norsk motorkrysser fra samme periode.

Annonse
MYS er en internasjonal forening siden 1971 med over 600 medlemmer i 9 land.

Formålet er å vedlikeholde og bevare våre verdensunike kulturarv av maskindrevne lystyachter og trebåter

Se mer info på nettsiden - mys.nu

Det gir båten en egen karakter, klassisk, men samtidig litt annerledes. Mahognien og detaljene i dekket bærer preg av håndverkstradisjonen fra 1930-tallet. I denne artikkelserien presenterer vi medlemsbåtene i MYS Norge (Motor Yacht Society), og blir bedre kjent med både båtene og menneskene som eier dem. Motor Yacht Society (MYS) er en internasjonal forening for motordrevne veteranbåter med hovedsete i Stockholm. MYS har over 600 medlemmer i 9 land hvor det i dag er registrert litt over 400 historiske og verneverdige veteranbåter. MYS i Norge er representert med mange flotte veteranbåter.

Les mer om:
"Springtime" fra 1938 - En uvanlig Pettersson | Båtens Verden