− Det er svært gledelig at Grundig utvider sitt engasjement i seiling, og har signert en langsiktig avtale med KNS om et samarbeid rundt Hankø Race Week, sier Anders Kristensen, generalsekretær i KNS.
Det er en felles målsetting å øke interessen for seiling gjennom å tilrettelegge for et årlig arrangement rundt Hankø Race Week, slik at dette blir et av de viktigste seilarrangementene i Norden.
− Vi har et nordisk engasjement for J/70-klassen, og jeg ser tydelig positivt resultat av å være en aktiv samarbeidspartner innen seiling. Det er derfor naturlig å utvide vårt engasjement til Hankø Race Week. Vi tror KNS vil lykkes med å gjøre Hankø til et av de viktigste seilsportarrangementene i Norden, samt tiltrekke oppmerksomhet fra Europa, sier Per Kristian Ervik, administrerende direktør i Grundig Nordic.
Årets HRW vil dessuten være en mulighet til å seile på den samme banen der VM for 8 mR arrangeres med H.M. Kong Harald på startstreken senere i sommer.
Historiske tradisjoner
Den årlige seileruken på Hankø har allerede en posisjon som en av Norges mest tradisjonsrike regattaer, og er blant sommerens høydepunkter for seilerne på Østlandet. Hankø var dessuten stedet for de første offisielle regattaer i Norge, som så dagens lys i 1882.
Hankø er kjent for sine gode seilforhold og beliggenhet, og stedet har vært samlingspunkt for seilere fra inn- og utland i mer enn hundre år. KNS samarbeider også med Hankø Yacht Club, som ble stiftet av et knippe voksne seilere fra KNS i 1954.
To nordiske mesterskap
Grundig Hankø Race Week 2017 har invitert følgende klasser til årets seileruke: 11m OD, Melges 24, Express, J/70, Drake og IOD. De nordiske mesterskapene for den populære J/70-klassen og den tradisjonsrike Drake-klassen inngår i år som en del av årets seileruke på Hankø.






















