Forskjellen på de to modellene ligger først og fremst i fremdriftssystemet. V22 rigges med Mercury påhengsmotor på opptil 250 hestekrefter og har sitteplass til inntil 12 personer. V22i leveres med MerCruiser hekkaggregat på opptil 250 hk, med en kapasitet på inntil 11 passasjerer.

Nytt skrog og åpnere cockpit
I følge produsenten har den nye V22-serien fått nye skrogsider og en bredere, mer åpen layout i cockpiten sammenlignet med forgjengeren. Førerposisjonen er utstyrt med doble stoler som kan svinges 180 grader. Båtene leveres også med integrert belysning, rikelig med stuverom og flere ladepunkter for mobiltelefoner som standard.
Vittorio Bichucher, president i Venture Boat Group som eier Bayliner, uttaler at V22-serien bygger videre på fundamentet fra VR-serien, men har fått et mer moderne uttrykk og en utforming som i større grad retter seg mot kravene i det europeiske markedet.
Tilpasninger for Europa
For å møte det europeiske markedet tilbys V22 og V22i med en rekke utstyrsvalg tiltenkt lengre opphold om bord. På utstyrslisten finner man blant annet:
- Kalesjeløsning med fulldekkende vegger
- Integrert bysse med vask, bærbart kokeapparat og skuffekjøleskap
- Elektrisk ankervinsj i baugen
- Justerbar solseng med hodestøtte
- Valg mellom U- eller L-formet sittegruppe
- Cockpit-bord i teak og mulighet for Gatorstep-dørk
Modellene får sin europeiske debut på en rekke båtmesser denne høsten. Lanseringsturneen inkluderer blant annet HISWA i Nederland, Southampton i Storbritannia, Grand Pavois i Frankrike, Interboot i Tyskland, samt internasjonale messer i Genova, Warszawa og Barcelona.





















