
Folkebåten tar et steg opp i komfort
Landstedsbåt: Pioner 16 Bowrider egner seg godt til strandhugg, og kan fint dras opp på stranda.
Pioner Boat på Bjørkelangen har vært en hjørnestein i norsk båtliv og -produksjon siden 1959, med nærmere 350 000 solgte båter over store deler av verden. Produsenten er fortsatt i god driv; for et par år siden åpnet de et nytt produksjonsanlegg på 2 000 kvadratmeter, og har rullet ut omtrent én ny modell i året den siste tiden.
Byggematerialet er, tradisjonen tro, rotasjonsstøpt polyetylen. Dette gir slitesterke båter som tåler røff bruk, krever minimalt med vedlikehold og er nesten 100 % resirkulerbare. Samtidig oppleves materialet gjerne mykere og mindre stivt i sjøen enn både glassfiber og aluminium.
Et tydelig fellestrekk for Pioners nyere modeller er fokuset på flere utstyrsmuligheter og komfort. Årets nyhet inkluderer imidlertid noe Pioner aldri har gjort tidligere.



















