Båtturer gir også en fin mulighet til å være sammen med venner som man ellers ikke ser så ofte i en travel hverdag.
Hva er det mest spennende som skjer i båtbransjen og/eller hos dere nå?
– Vi er nå midt i høysesong, og har fullt fokus på å ha varer både på hovedlager og i butikkene. Samt levere raskt ut til de kundene som bestiller fra oss. Høsten og vinteren er tiden for utvikling og da prøver vi å forbedre konseptet og sortimentet vårt.
Hvordan er din sommer med tanke på jobb og båtliv?
– Våren og sommeren er høysesong i vår bransje, men allikevel bruker jeg båten så mye som mulig. Været blir ofte finere når man kommer seg ut på sjøen! Båtturer gir også en fin mulighet til å være sammen med venner som man ellers ikke ser så ofte i en travel hverdag. Sammen med familien har vi flere fine kvelds- og helgeturer, samt litt lengre turer i sommerferien. Da gjerne i området Kristiansand til Kragerø, men også av og til østover til svenskekysten. Jeg er veldig glad i å «mekke» på egen båt, så det blir noen timer med fiksing, justeringer og monteringer.
Har du noen trender du tror vil prege neste sesong?
– Det er vanskelig å si akkurat for neste sesong, men vi ser nå at mange ønsker mer komfort i båtene sine. Da med for eksempel rikelig strøm med gode lithiumbatterier, vannvarme, wifi, solcelle, inverter med 230 v strøm i båten og så videre. Mange ønsker også å ha oppdatert elektronikk for enklere navigasjon, da tenker jeg på en god kartplotter, VHF, AIS, autopilot etc. Alt dette er relativt enkelt å ettermontere om man har en litt eldre båt, og for mange gir slike oppgraderinger en ekstra glede ved båtlivet.
Har du et godt båttips å dele – enten til ferske eller erfarne båtfolk?
– Ta det med ro og nyt turen!
Hva har du alltid med deg om bord på båten?
– Fortøyningsliner med stekk – da unngår man rykking i båten når man ligger til svaberg eller kai.






















