Avtalen kom på plass i september, og Jørgensen forteller at de allerede har solgt en båt og er nær to til. På nyåret planlegges det også sjøsetting av en demobåt.
– Kundegruppen er bred og variert. Vi jobber nå med alt fra privatpersoner med hytte på øy, som ønsker en sjøsterk og allsidig arbeidsbåt, til entreprenører som frakter maskiner og utstyr. I tillegg har vi interessenter innen havbruk, dykking og ROV-operasjoner, samt et firma som kartlegger bunnforhold – og til og med bønder som skal frakte sauer ut til holmene, sier Jørgensen.

MS Boat bygges i Polen og tilbyr et bredt spekter av modeller – fra skjærgårdsjeeper på fem meter til arbeidsbåter med styrhus på nær tolv meter.
– Vi ser helt klart størst etterspørsel etter modellene under åtte meter, på grunn av det nye regelverket. For tiden er det særlig 610 Hardtop og 800 WT som vekker mest interesse. Samtidig jobber vi med en kunde på 12-meteren Classic, som vi tror kan realiseres, avslutter Jørgensen.






















