Nederlandske Elling til Sjøen for Alle

Det er flere år siden Elling viste frem båter her hjemme, og nå er Elling tilbake med ny agent.

Elling E4 har tre kabiner, seks sengeplasser og leveres med 180 - 600 hk med strak aksling og maks hastighet 17 knop.

Elling E4 har tre kabiner, seks sengeplasser og leveres med 180 - 600 hk med strak aksling og maks hastighet 17 knop.

Annonse

Det er Aker Yachts som har blitt agent for Elling, og som viser en Elling E4 på Sjøen for Alle på Kadettangen. – Vi er fascinerte av kvaliteten på Elling som vi mener passer utmerket for norske forhold. Da det viste seg at Elling ønsket å vokse i de nordlige regionene av Europa passet det bra med vår strategi, forteller daglig leder hos Aker Yachts, Tor Hjelle.

Elling E4 er 49 fot lang og blant annet kjent for sin CE-godkjenning i klasse A, og båten vekket stor oppmerksomhet da verftet skulle bevise at den var selvopprettende. Se videoen her:

Annonse

Elling bygges i Nederland og flaggskipet er E6 på 65 fot.

– Konseptet til Elling er at du skal kunne reise hvor du vil uansett hvilket vær som overrasker deg og hvilken tid det er på året. Det har også vist seg at erfarne seilere har konvertert til Elling etter et langt seilerliv. Vi mener Elling vil dekke et hull i det norske markedet, forteller Hjelle.

Han viser til den robuste byggekvaliteten, at båtene er drivstofføkonomiske og med en relativt beskjeden motorinstallasjon, at de er vinterisolerte, har høy sikkerhet og byr på luksus under dekk.

Prøv 2 utgaver gratis!

Få en smakebit av enda mer unikt stoff fra Båtens Verden!

Nå kan du lese de to siste utgavene – helt gratis!

Se tilbud
Nederlandske Elling til Sjøen for Alle | Båtens Verden